Yurtdışında Eğitim Almak Artık Çok Rahat

Yurtdışında Eğitim Almak Artık Çok Rahat, Yurtdışında okumak istiyorsanız ve tereddütleriniz varsa şimdi hepsini unutun. Odessa tüm avantajları ile sizin...

Yurtdışında Eğitim Almak Artık Çok Rahat

Yurtdışında okumak istiyorsanız ve tereddütleriniz varsa şimdi hepsini unutun. Odessa tüm avantajları ile sizin karşınızda. Odessa üniversiteleri sunduğu imkanlar ile son yıllarda oldukça popüler durumda. Peki bunu sağlayan nedenler nelerdir? Odessa üniversiteri sunduğu imkanlar ve kalitesi ile göz dolduruyor. Bundan bahsetmeden önce Odessa’da yaşamanın sizi ekonomik açıdan zorlamayacağınızı bilmenizi istedik.

Yurtdışında eğitim almak isterken siz öğrencilerin ve ailelerin aklında en çok dönüp duran sıkıntı ve sorular kuşkusuz ki masraflar üzerine oluyor. Bu yüzden ilk bu sorular cevap bulmalı. Ukrayna para birimi, Türkiye para birimine göre daha değersiz olduğu için, orada rahatça yaşayabilirsiniz. Tüm bunların yanında Kredi Yurtlar Kurumundan alacağınız burs, Odessa’da üniversite okurken de geçerli olacaktır. Yemek giderlerinizin oldukça az olması, pahalı diye düşüneceğiniz çoğu ürünün düşündüğünüzden çok daha ucuz olması sizi hem şaşırtacak hem de çok sevindirecek.

Barınma açısından her üniversitenin sahip olduğu yurtlarda kalabilirsiniz. Bu yurtlar diğer ülkelerdekilere göre çok daha uygun fiyatlardadır. Arzu etmeniz dahilinde arkadaşlarınız ile ya da tek başınıza rahatça eve çıkabilirsiniz. Peki ulaşım nasıl olacak? Genellikle Odessa’da ulaşım otobüs ve tramvay ile sağlanıyor. Bu ulaşım araçlarından aylık bilet alabilirsiniz. Türkiye’de olduğundan çok daha ucuza şehir içi ulaşımınızı sağlamanız mümkün.

Odessa Üniversiteleri Sizleri Bekliyor

Odessa üniversiteleri sunduğu imkanlar ile her geçen gün kendisine dünyanın her yerinden, çeşitli milletlerden öğrenciler çekerek, şehrin kozmopolit yapısını daha da geliştiriyor. Burada üniversitelerde eğitim görmek için strest yaşamanıza hiç gerek yok. Sizi hiçbir sınava tabi tutmuyorlar. Direkt lise diplomanız ile buradaki üniversitelere başvurabilir ve istediğiniz okulda istediğiniz bölümü severek okuyabilirsiniz. Bölüme geçmeden önce bir yıllık hazırlık okuyacaksınız.

Hazırlığın dili seçtiğiniz bölüme göre Rusça ve İngilizce olarak değişmektedir. Kendinize ekstra bir dil de katacak olmanız da size sağlanan bir başka avantaj. Sizden talep edecekleri yıllık ücret ise bölümden bölüme değişmektedir. Diğer ülkelerdeki üniversitelere göre bu fiyatların azlığı sizi Odessa’ya daha da çok çekecek başka bir seçenektir.

Gitmeden Odessa resmi tatil günlerini de bilmenizde fayda var. Bu günlerde isterseniz orada kalıp etkinliklere katılıp yeni bir kültür tanıyabilirsiniz. İsterseniz de daha önceden bu günlerden birkaçını bilerek ülkenize dönüp aileniz ile vakit geçirebilirsiniz.

2 Eylül Odessa’nın doğum günü olarak kutlanır. Odessalılar için oldukça özel ve önemli bir gündür. Odessalıların Zafer Bayramı ise 9 Mayıs tarihindedir. Bir başka özel günleri ise Bağımsızlık Günü olarak kutladıkları 24 Ağustos günüdür. Bu günlerde şehirde olursanız bambaşka bir kültür ile tanışıp onların duygularını paylaşabilirsiniz.

Tek Yapmanız Gereken Bizi Seçmek

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı size birçok alanda yardım edecektir. Uzman kadromuz size bu önemli kararınızda destek olmak için şubelerimizde sizi bekliyor.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!