Bölümler

Fakülteler

Tıp Fakültesi
Diş Hekimliği Fakültesi
Pediatri Fakültesi
Eczacılık Fakültesi
Tıbbi Uzmanlık Fakültesi

Hazırlık Kursu

Hazırlık Kursu sadece Rusça Orta seviyesindeki herhangi bir UG kursunu benimseyen öğrenciler için zorunludur. Bu kurs süresince Biyoloji, Kimya, Fizik ve Anatomi gibi temel konular Orta seviyede Rusça ile öğretilmektedir. Süre (yıl olarak) 1 yıl

Lisans Derecesi Dersleri

Odesa Devlet Tıp üniversitesi yabancı öğrencilere aşağıdaki lisans derslerini sunmaktadır:

Genel Tıp

Genel Tıptaki UG kursu 6 yıl süreli olup, orta düzeydeki İngiizce / Rusça / Fransızcada yürütülmektedir. Orta seviyedeki Rusça kursunu benimsemiş olanlar 6 yıla ek olarak, bir yıllık Hazırlık kursunu (Rusça dili kursu) alacaklardır. 6 yıllık UG kursunun tamamlanmasından sonra öğrenciye, Hindistan’daki M.B.B.S’y denk olan, “Tıp Doktoru” derecesi verilmektedir.

Diş Hekimliği / Stomatoloji

Diş Hekimliği / Stomatoloji’deki UG kursu sadece orta seviyedeki Rusçada gerçekleştirilmektedir. Kursun süresi 1 yıllık Hazırlık kursuna (Rusça dili kursu) ilave 5 yıldır.

Eczacılık

Eczacılıktaki UG kursu da sadece orta seviyedeki Rusça dilindedir. Kursun süresi 1 yıllık Hazırlık kursuna (Rusça dili kursu) ilave 4 yıldır.

Lisans derslerinin akademik oturumları Eylül ayının 1’inde başlamaktadır. 1 yıllık yeni öğrenciler için derslere son katılma tarihi Kasım ayının 15’idir.

DERSLER SÜRE (yıl olarak)

Tıp Doktorluğu

(Rusça Orta) 6 Yıl

Tıp Doktorluğu

(İngilizce Orta) 6 Yıl

Farmasötik: B. Farma (Rusça Orta) 5 yıl

Stomatoloji / Dental: BDS

(Rusça Orta) 5 Yıl

Stomatoloji / Dental: BDS

(İngilizce Orta) 5 Yıl

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!