Hayallerinizin Karşılığı: Odessa

Yeni bir kültür ve dil öğrenmeyi kim istemez ki? Yurtdışında eğitim alarak kendinizi sadece akademik anlamda geliştirmezsiniz. Bunun yanında size yeni bir dili ana diliniz gibi öğretmesi belki de en büyük avantajlarından biridir. Bir dili en iyi öğrenmek ancak o ülkede yaşamak ile gerçekleşebilecek bir durumdur. Her gün sokaklarında yürüdüğünüz, her işinizi kendiniz hallettiğiniz bir ülkede çok rahat bir şekilde dil öğrenip, en kısa sürede de ana dil seviyesine çıkartabilirsiniz. Bunun yanı sıra yepyeni bir kültür ile de tanışıyorsunuz.

Hayatınızın hangi döneminde bir daha karşınıza böyle bir fırsat çıkar? Üstelik tek bir kültür değil, Odessa’da okuyacağınız uluslararası üniversitelerde dünyanın her yerinden gelen bir sürü öğrenci ile dostluklar kurup, birçok yeni tecrübe edinerek, onların da kültürlerine ortak olarak çok iyi deneyimlere imza atabilirsiniz. Yeni kültürleri eğlenerek tanıma fırsatı da elinizde. Odessa festivalleri ile sizi çok eğlendirecek, bunu yaparken de aynı zamanda sosyalleşmenize katkıda bulunacaktır. İstediğiniz gibi gezerken, Odessa cafeleri, güzel caddeleri ve tarihi görünümü ile size muhteşem bir öğrencilik hayatı yaşatacaktır.

 Öğrencilik Hayatınız Çok Eğlenceli Geçecek

Kendinizi sadece üniversite ile sınırlarsanız Odessa sizin için eksik kalmış olur. Uygun fiyatları ile size sunduğu eğlenceli etkinliklere katılmanız bütçenizi de sarsmayacaktır. Derslerinizin yoğunluğu geçtiğinde, biraz dinlenmek ve arkadaşlarınız ile kafanızı dağıtmak istediğinizde sizin için mükemmel bir öneri olarak yıl içinde çeşitli zamanlarda düzenlenen Odessa festivalleri var. Bunlardan en eğlencelilerinden biri ise kuşkusuz 1 Nisan günü düzenlenen Humorina Festivali. Bu festivalin düzenlendiği gün, herkes değişik ve komik kıyafetler giyerek şehrin meydanlarında eğleniyorlar. 15 Mayıs Müzeler Gecesi ise tarih kokan bu şehir için mükemmel bir gün. Özellikle şehrin bu yönü ile daha çok ilgilenen sizler için çok güzel bir gün olacağını garanti edebiliriz. 16-24 Temmuz arası düzenlenen Odessa Uluslararası Film Festivali ise tüm sanatseverlerin toplanma haftası gibi diyebiliriz. Bu haftada sanata doyacak ve entelektüel birikiminizi arttıracaksınız. Bunların yanında Odessa cafeleri ile de sizleri  bekliyor. Özellikle şehrin en önemli caddesi olan Deribasovkskaya Caddesi boyunca dizilmiş birbirinden güzel cafelerde arkadaşlarınız ile hoş vakit geçirebilirsiniz. Oldukça uygun fiyatlara sahip olan Ukrayna’nın bu büyük şehrinde siz de çok güzel bir öğrencilik hayatı geçireceksiniz.

 Geleceğiniz İçin Adım Atın

Ukrayna’da üniversiteler üç farklı dilde eğitim verirler. Bunlar Rusça, Ukraynaca ve İngilizce dilleridir. Rusça bu üçü arasından daha baskındır diyebiliriz. Hiç merak etmeyin üniversiteler sizin için bölümünüze geçmeden önce bir sene hazırlık eğitimi veriyorlar. Sonrasında ise istediğiniz bölüme geçebiliyorsunuz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak deneyimli kadromuz ile her zaman geleceğiniz için sizinle birlikte hareket etmeye hazırız. Siz de bizi tercih ederek geleceğiniz için ilk adımı atın.