Hakkımızda

2000 senesinde Odessa Devlet Tıp Üniversitesi kuruluşunun 100. senesini tamamlamıştır. Kendi başına bağımsız yönetilen bir devlet üniversitesidir. Bilim dünyasına pek çok başarı kazandıran dünyaca tanınmış bilim adamları ve pek çok bilimsel tıp fakültesinin kurucuları OSMU’da çalışmıştır. Bunlardan bazıları, Prof. Pidvysotsky V.V. , Prof. Lisionkov M.K., Prof. Voronin V.V. , Prof. Batuev M.O., Prof. Verigo B.F., Prof. Boggomolets O.O., Prof. Zabolotny D.K., Prof. Strajesko M.D., Reznik B.Y. ve diğerleri şeklindedir.

Nobel Ödülü sahibi, Deneysel İmunoloji Enstitüsü Müdürü (İsviçre) Prof. Rolth Zinker Nagel, Nobel Ödülü sahibi Rusya Kardiyoloji Bilimsel Müdürü- Üretim Kompleksi (Rusya) Prof. Evgene Ivanovich Chazov, Sağlık Bakımları Amerikan Uluslar arası Birliği Müdürü (A.B.D.)

George Washington (ABD) Üniversitesi Rektörü James Smith, Polonya Tıp Akademisi (Polonya) Rektörü Prof. Stephen Doel Trachtenberg, Uluslar arası Hipokrat Kurumu (Yunanistan) Başkanı Prof. Kasimir Imielinsky, Dr.Spiros Marketos & Prof. Juliano Di Bernardo (İtalya) üniversitenin Onursal & Ziyaretçileri Profesörleri arasındadır. Dünya Sağlık Örgütü, Üniversiteler Uluslar arası Derneği, Avrupa Üniversiteleri Derneği, yaklaşık bütün ülkelerdeki ABD ve BK, Avrupa, Hindistan & diğerleri dâhil Tıbbi Konseyler tarafından Tanınmış / Listeye alınmıştır. OSMU Bologne Proses (Tekli Avrupa yüksek öğretim bölgesi) üyesidir.

OSMU Ukrayna’nın tek MEDINE (Avrupa’da Tıbbi Eğitim) üyesi üniversitesidir. MEDINE Mesleki Ağı Avrupa girişimcilik yapısı kapsamında Avrupa tıbbi eğitimindeki eğitimsel, kurumsal ve kalite ile ilgili konuları ele almaktadır. Bu proje, Avrupa Birliği destekleri ile gerçekleştirilmiştir.

Odessa Devlet Tıp Üniversitesi Ukrayna’da 1996 senesinde ilk olarak İngilizce ortamında tıp eğitimini hayata sokan üniversitedir. 2005’de, OSMU Ukrayna Eğitim ve Bilim Bakanlığı ve Ukrayna Ulusal Bilim Akademisi tarafından İngilizce konuşan öğrencilere eğitim sunmada modern bir model geliştirmiş olmasından dolayı madalya ile ödüllendirilmiştir.

Ukrayna’nın İngilizce ortamında mezuniyet sonrası eğitim sunan tek üniversitesidir.

Odessa Devlet Tıp Üniversitesi en büyük tıbbi yüksek eğitim kurumudur, Avrupa ve Uluslar arası Üniversiteler Birliği üyesidir, ülkedeki tıbbi eğitim reformunu yaratmada liderdir. Odessa Devlet Tıp Üniversitesi Ukrayna Devlet Akreditasyon Komitesi’nce (30 Haziran 1994 tarihli Sicil No.12) IV. akreditasyon seviyesi (üst düzey) almış bir yüksek öğretim kurumudur. Üniversite şu vasıf seviyelerinde uzman yetiştirmektedir: Kıdemli Uzman, Uzman, Master (yabancı öğrenciler dâhil):

Tıbbi

Stomatolojist (Dişçilik)

Pediatrik

Eczacılık

Lisans sonrası

Üniversite; tıbbi kolej, hazırlık fakültesi ve yüksek lisans fakültesi şeklinde 56 birimden oluşmaktadır. Üniversite, dünyanın 52 ülkesinden 1.200 yabancı öğrenci dâhil olmak üzere, 4.000 kadar öğrenciye sahiptir. Öğrencilerin eğitimleri, Rusça, İngilizce ve Fransızca verilmektedir. OSMU Ukrayna ve diğer CIS ülkelerindeki tam İngilizce ortamında eğitim veren tek üniversitedir ve halen 7 adet tam İngilizce ortamında bölüme sahiptir.

Yabancı Öğrenciler: 1946 senesinden bu yana yabancı öğrenciler eğitim almaktadır. Avrupa, Asya, Afrika, Amerika’dan 6.000’den fazla öğrenci bu üniversiteden eğitim almıştır ve dünyanın 87 ülkesinde başarı ile doktorluk yapmaktadır. Bunların 240 tanesi uzmanlaşmış ve 109’u OSMU’dan uzmanlık üzeri eğitim almıştır.

Bu çalışmalar 800 eğitmen, 18 akademisyen, 105 profesör ve Tıp Bilimi doktoru, 407 doçent ve tıp bilimi adayı tarafından sürdürülmektedir. Dersler esnasında, öğrenciler günümüzde dünyada uygulanan bütün modern tıbbi teknolojilerde uzmanlaşmaktadır.

Üniversite genel olarak 20.000 m2 alan üzerinde 18 bina, 6 yurt (Bütün önemli kurulumlar ile birlikte tam donanımlı), toplam 1 milyon kitaplık bir kütüphane, basım-yayım birimi, bilimsel tıbbi bilgisayar merkezi, öğrencilere ücretsiz tıbbi bakım sunan Öğrenci Polikliniği, 3 Müze (Tarih Müzesi, Anatomi Müzesi & Patolojik Anatomi Müzesi), iç ve dış ortam spor tesislerine sahip spor ünitesi, Öğrenci Kulübü/Kültürel ve Bilim Toplulukları, Karadeniz kıyısında bir defada 500 kadar öğrencinin dinlenebileceği modern rekreasyon merkezine sahiptir.

Klinik Yapı: Üniversitenin klinik merkezleri 9.648 hasta yataklıdır. Bu klinik merkezleri, 30 tam donanımlı hastaneyi kapsamaktadır, hekim ve talebeler için uygulama ve eğitimlerde gerekli olan bütün donanım ve tesislere sahiptir.

Üniversitenin Bilimsel Araştırma Yerleşkesi

Merkez Bilimsel – Araştırma Laboratuarı, Klinik Biyopsi Enstitüsü, Aile Sağlığı Merkezi, Vivaryum, Göz Hastalıkları ve Doku Terapisi Araştırma Enstitüsü, Sağlık Rezortoloji ve Tıbbi Rehabilitasyon, Stomatoloji, Virüsoloji bazı diğer uzmanlaşmış klinik birimler ve pratik eğitim birimleridir.

Odessa eğitim ankara odessa eğitim kocaeli odessada eğitim imkanı odessada üniversite okumak odessada tıp eğitimi ukraynadaki tıp fakülteleri odessa tıp hastanesi odessa eğitim danışmanlığı istanbul ukrayna eğitim danışmanlığı istanbul.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!