Keyifli Yaşamın Adresi Odessa Şehri

Yurt dışında eğitim veren ve yabancı öğrencilere kapılarını açan üniversitelerden bir tanesi de Odessa Üniversitesi’dir. Ukrayna’nın güzel şehri Odessa’da yaşam da oldukça uygun olduğu için öğrencilerin gözdesi konumunda. Odessa tarihi, doğal güzellikleri ile göz kamaştırırken sahip olduğu ülkenşn en büyük limanı ile de stratejik bir konuma sahip. Şehirde her mevsim turist görmek mümkün. Odessa iklimide kışları soğıuk olmasına ragmen yazları ise oldukça sıcak geçtiği için yaz aylarında çok sayıda turist bu şehri tercih ediyor.

Odessa ev konut daire fiyatları ise incelendiğinde yaşam koşullarının uygunluğunu bu alanlarda görmek pek mümkün olmamıyor. Özellikle yaşadığı ekonomik kriz sonrası ev fiyatları düşeşe geçmiş olsa da Odess’da ev daire konut fiyatları ülkenin başkenti Kiev’den sonra pahalılıkta ikinci sırada yer alıyor.

Avrupa Standartlarında Eğitim İçin Odessa’ya Gelin

Odessa şehir olarak yaşaması oldukça keyifli, gece hayatı hareketli, kültürel faaliyetleri oldukça şçeşitli bir kent. Bu yüzden de Odessa Üniversitesinde okuyan yabancı öğrenciler bu şehirde okumaktan büyük zevk alıyor. Üniversitenin eğitim dilinin İngilizce değil de Rusça olması öğrencileri biraz zorlasa da bu açığı Rusça hazırlık programı ile kapatmalarımna imkan veriliyor. Üniversite bünyesine dahil olan yabancı öğrenciler için en iyi imkanları sunmayı hedefliyor. Şehre gelen öğrencilerin barınma ve diğer ihtiyaçlarında onlara destek olarak mağdur etmemeye çalışıyoır. Üstelik Odessa Üniversitesi eğtim maaliyetlerine bakıldığında ise Ülkemizdeki özel üniversitelerden daha uygun maliyetli olması da bu üniversitenin Türk öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmesinin nedeni olarak gösterilebilir. Odessa’da yaşam yani gıda fiyatları, toplu ulaşım fiyatlarda olmasına ragmen Odessa ev daire konut fiyatları oldukça yüksek. Kiev’den sonra en yüksek fiyatlara Odessa’da rastlıyorsunuz. Satılık dairelerin güzelliği de tabiki bir okadar fiyatı yükselten bir sebep. Şehrin tarihi, doğal güzellikleri ve stratejik konumuda konut fiyatlarını pozitif yönden etkiliyor demek doğru olacatır.

Odessa’da Ev Sahibi Olmak

Odessa’da yaşayan bir çok Türk vatandaşının olduğunu söylemek de aslında doğru olacaktır. Bazıları ticaret merkezi olan Odessa’ya iş sebebi ile gelirken bazıları da Odessa Üniversitesinde okuyan öğrencilerden oluşuyor. Ayrıca kentte Osmanlı esintilerini görmek de mümklün. Osmanlı döneminden kalan Tarihi miraslara ev sahipliği yapan şehre gelen Türk misafirler buraları öncelikli olarak görmek işstiyorlar. Odessa ev daire konut fiyatları bu kadar yüksek seviyelerde olmasa buradan ev alıp yerleşmek isteyen bir çok kişi de var. Odessa Üniversitesi bu güzel şehirde konumlanmanın avantajlarını yaşatırken aynı zamnda üniversite Avrupa kültürü ile paralel bir kültür içinde ve avrupa eğitim standartlarında eğitim veren bir kurum. Dolayısı ile bu üniversiteden mezun olan kişilerin diplaomaları Avrupada geçerliliği olan diplomalar oluyor. Sizde Avrupa standartlarında bir eğitim almak istiyor ve Odessa Üniversitesini tercih etmeyi düşünüyor iseniz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firması ile iletişime geçerek bilgi alabilir ve bu güzel şehirde yaşamanın ve okumanın tadını çıkartabilirsiniz.