Odessa’da Öğrenci Olmak Bir Ayrıcalık

Odessa’da Öğrenci Olmak Bir Ayrıcalık, Yurt dışında eğitim imkanının bulunduğu üniversitelerden bir tanesi de Ukrayna’nın gözde şehri Odessa’da...

Odessa’da Öğrenci Olmak Bir Ayrıcalık

Yurt dışında eğitim imkanının bulunduğu üniversitelerden bir tanesi de Ukrayna’nın gözde şehri Odessa’da bulunan Odessa Üniversitesidir. Üniversite bulunduğu şehrin doğal ve tarihi güzellikleri ve hareketli sosyal hayatının avantajını da tam anlamı ile kullanıyor. Şehir cazibesi sebebi ile bir çok öğrenci için güzel bir alternetif olarak değerlendirilmektedir.

Üniversite eğitim maliyetlerinin oldukça makul rakamlarda olması ve şehirde yaşamanın ekonomik anlamda da oldukça uygun olması şehre hem çok sayıda turistin girmesini hem de üniversitesinin yabancı öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmesini sağlıyor. Öğrenciler bu şehri seviyor burada yaşamanın uygun olduğunu söylüyorlar demek doğru olacaktır. Şehir eğitim imkanlarının yanı sıra bir çok resmi işlemde de oldukça karlı avantajlara sahip. Odessa ev araba alım satım işlemleri de son yıllarda değişikliğe uğrayarak bu işlemlerin avantaj ve dezavantaj durumlarında değişiklik yaşanmıştır.

Odessa’da Ekonomik Hayat

Odessa ev araba alım satım işlemlerindeki en büyük değişiklik araba alım satımında yaşanmıştır demek doğru olacaktır. Ülke’de ikinci el otomobillerden alınan özel tüketim vergisi bu yıl alınan bir kararla 31 Aralık 2018 e kadar 3000euro dan 90 Euro ya indirilmiştir ve bu da hem alıcılar hemde satıcılar için oldukça avantajlı bir durum olarak değerlendirilmektedir. Araba fiyatlarını etkileyen bu gelişme ev fiyatlarında aynı şekilde kendini gösteremiyor. Ukrayna yaşadığı ekonomik krizinde etkisi ile ev fiyatlarında bir düşüş yaşıyor. Kiev’den sonra en pahalı ev fiyatları Odessa şehrinde karşımıza çıkıyor. Krizin yansımaları ile ev satmakta zorlanan ev sahipleri fiyatları aşağılara çekerek ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyorlar. Öğrencilerin Odessa’da konaklaması için şehrin öğrencilere sunduğu imkanlar tabiki bulunuyor. Odessa pahalı bir şehir olarak değerlendirilmese de Ukrayna’da Kiev’den sonra ev fiyatlarının en yüksek olduğu şehir Odessa olarak karşımıza çıkıyor. Tabi bu duurmu şöyle değerlendirmek doğru olacaktır Örneğin ülkemizde Gümüşhane ilimizdeki ev kira ya da satış rakamlarını büyük şehirler ile karşılaştırmak doğru olmayacağı gibi Odessa’yı da diğer küçük şehirler ile karşılaştırmak yanlış olacaktır. Bu yüzden Odessa ev araba alım satım işlemlerindeki değişikliklerde bu sebeple yaşanmaktadır.

Bir Liman Şehri Olan Odessa Ticaretin De Merkezi

Odessa bir ticaret şehri olduğu için Odessa ev araba alım satım işlemleri de diğer şehirlere göre çok daha büyük bütçelidir. Odessa Kiev den sonra ev fiyatlarının en yüksek olduğu ikinci şehir olmasından dolayı ticaret hacmide tabiki geniştir. Şehirdeki üniversiteninde şehri hareketlendirdiği ve ekonomik anlamda artıları olduğu da gözden kaçmamalıdır. Sizde bu güzel v ekeyifli şehirde Doğu Avrupa’nın en gözde üniversitelerinden bir tanesinde okumak isterseniz ayrıntılı bilgiyi Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firması ile irtibata geçerek alabilir ve hayalinizdeki üniversitede okuma şansını yakalayabilirsiniz.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!