Osmanlı’dan Günümüze Kalan Mirasa Ev Sahipliği Yapan Şehir

Osmanlı’dan Günümüze Kalan Mirasa Ev Sahipliği Yapan Şehir, Yurt dışında eğitimin yeni gözdesi, Türk öğrencilerin çok sevdiği liman şehri Odessa’da...

Osmanlı’dan Günümüze Kalan Mirasa Ev Sahipliği Yapan Şehir

Yurt dışında eğitimin yeni gözdesi, Türk öğrencilerin çok sevdiği liman şehri Odessa’da bulunan Odessa Üniversitesi yeni dönem kayıtları ile Türk öğrencilere kapılarını açmaya devam ediyor. Şehir yabancı öğrencilere ev sahipliği yaptığı gibi ticaret için iş nedeni ile şehirde bulunanlara ve tabiki bu güzel tarihi şehri görmeye gelen turistlere de ve sahipliği yapıyor. Şehir tarihi dokusu ve geçmişten günümüze gelen mimari yapıları ile de dikkat çekiyor.

Şehirde Osmanlı dönemine ait tarihi eserleri görmek de mümkün. Odessa Osmalı eserleri şehirdeki Türklerin ilk gezip gördükleri yerler arasında bulunuyor. Tabi şehirde daha bir çok tarihi yapı ile de karşılaşmak mümkün. Ayrıca şehrin doğla güzellikleri de gecelerinin hareketli yaşamı kadar dikkat çekiyor.

Ukrayna’nın En Gözde Şehirlerinden Odessa

Odessa Ukrayna’nın en gözde , en modern şehirlerinden bir tanesi. Şehirde kurulu olan Odessa Üniversitesi de Doğu Avrupa’nın en gözde üniversitelerinden bir tanesi. Şehir Ukrayna’nın güney sahilinde kurulu ve Ukrayna’nın en büyük limanına sahip bir kıyı şehri olduğu için şehir aynı zamanda bir ticaret merkezi olarak da stratejik bir öneme sahip. Şehirde yaşayan ya da turistik geziler için şehirde bulunan Türkler ise şehrin güzelliklerinin yanı sıra Odessa Osmanlı eselerini ilk olarak gezmeye ve görmeye değer buluyorlar. Buda atalarımızın miraslarına olan ilgimizden kaynaklanıyor desek doğru olacaktır. Odessa doğal güzellikleri ile de göz kamaştıran bir sahil şehri. Üstelik şehirde yaz ayları kış aylarının aksine oldukça sıcak geçiyor. Dolayısı ile şehrin ciddi bir turist potansiyeli var. Şehrin canlı gece hayatı, sanat ve kültürel aktiviteleri de misafirlerinin oldukça dikkatini çekiyor.

Odessa’da Yaşam

Odessa Üniversitesinde okumayı tercih eden Türk öğrenciler sıklıkla Odessa Osmanlı eserlerini gezip ziyaret ediyor. Öğrenciler için bu şehirde yaşamak yani yaşam koşulları da oldukça uygun. Odessa da gıda fiyatları da Türkiye’ye yakın hatta daha uygun olduğu ürünler bile var. Türkiye’de yükseköğrenimde okumakla ekonomik açıdan fazla fark olmadığını bazı ürünler için de daha uygun fiyatlara sahip olduğunu söylemek de mümkün. Bu yüzden öğrenciler bu şehirde yaşamaktan oldukça memnun oluyorlar. Aynı zamanda üniversitede Avrupa standartlarında eğitim verildiği için bu imkandan faydalanma avantajları da bulunuyor. Odessa Üniversitesi’nin eğitim kalitesi ve Üniversite olarak başarıları da oldukça göz doldurucu olarak karşımız açıkıyor. Odessa’da yüksek öğrenim görmek isteyenler Üniversite hakkında detaylı bilgilere ve en doğru yönlendirmelere ulaşmak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı eğitim aracılık hizmetleri ile irtibata geçerek bilgi alabiliyorlar. Eğitim danışmanlık hizmeti veren bu kurumun yetkilileri öğrenci ve velilerini ayrıntılı bir şekilde bilgilendirerek kaliteli hizmet sunuyorlar. Sizinde bu şehre yolunuz düşerse atalarımızın mirasları olan Odessa Osmanlı Eselerini görmeden dönmeyin.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!