Eurostar’la Hayaller Gerçek Oluyor

Ukrayna yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyenlerin düşünebileceği en uygun ülkelerden bir tanesi. Özellikle Odessa üniversiteleri ile dünya sıralamalarına girmiş ve her geçen gün ilginin arttığı bir şehir. Öncelikle sizi sevindirecek bir haber ile başlayalım. Odessa’da üniversiteye girmek için herhangi bir sınava girme zorunluluğunuz yok.

Sizden beklenen tek şey lise diplomanızın olması. Burada üniversitelere kayıt yaptırmak için lise diplomanız ile başvurmanız yeter de artar bile. Ülkemizde yapılan üniversiteye giriş sınavında öğrenciler istedikleri yeri bazı nedenlerden dolayı kazanamıyorlar. Eğer istediğiniz bölümü ülkenizde kazanamıyorsanız üzülmeyin.

Hayatınızı hiç istemediğiniz ve sevmediğiniz bir bölümü okuyup, sonra da o iş ile geçirmek istemiyorsanız, hemen Odessa’dan kendinize güzel bir üniversite ve istediğiniz bölümü seçin. Üstüne bir de ana dili yetkinliğinde dile sahip olacağınızı düşünürseniz oldukça şanslı olacaksınız.

Odessa şehri tercih nedenlerinizden biri de kuşkusuz şehrin güzelliği olacaktır. Yazı ayrı kışı ayrı güzel olan bu şehirde yaşamak da size ayrı bir zevk verecektir. Odessa şehri tercih nedenleri say say bitmez çünkü içinde sanat, doğa ve kültürü barındıran, size birçok alanda entelektüel birikim katacak olan bu şehri asla hayatınız boyunca unutamayacaksınız.

Odessa’yla Bambaşka Bir Sen

Odessa çok fazla tercih edilen popüler bir şehir demiştik. Peki onu bu kadar tercih edilebilir yapan unsurlar neler? Odessa şehri tercih nedenlerine biraz göz gezdirelim. Öncelikle Avrupa standartlarında eğitim alırken bunu diğer Avrupa ülkelerine göre çok daha uygun fiyatlar ile alacaksınız ki bu sizi çok şanslı yapacak.

Akademik kariyerinizi istediğiniz şekilde yönetmek sizin elinizde ve buradan alacağınız bir diploma ile hatrı sayılır üniversitelere yüksek lisansınız için ileride başvurabilir ve olumlu sonuçlar alırsınız. Hayalleri tıp ve mühendislik alanları olanlar içinse son derece teknolojik olanaklara sahip üniversiteler mevcut. Kaliteli eğitimin yanı sıra, Odessa şehri tercih nedenlerinden bir diğeri ise kuşkusuz ki sosyal ve kültürel yaşam olacaktır. Burada üniversite arkadaşlarınız ile şehrin kozmopolit yapısı içersinde sosyalleşebilir, çeşitli etkinliklerden size kalacak ömür boyu anılara sahip olabilirsiniz. Kampus yaşamı da bir üniversite öğrencisi için çok önemli, bunun da farkındayız.

Merak etmeyin, Odessa’daki üniversiteler sizlere kampus yaşamı açısından da istediklerinizi sunuyor. Tüm ihtiyaçlarınızı okuduğunuz üniversitenin kampüsü içinden rahatça karşılayabilirsiniz. Okulunuz içindeyken kendinizi evinizde hissedeceksiniz. Mezun olduğunuzda bile bu şehri ve okulunuzu bırakıp asla gidemeyeceksiniz.

 Bu Yolda Yanınızdayız

 Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizin hayallerinizin ve geleceğe dair umutlarınızın farkındayız. Bizimle görüşüp isteklerinizi işinde uzman ve deneyimli kadromuza anlattığınız takdirde size en doğru yolu çizeceğimizden hiç kuşkunuz olmasın. Hedefimiz her zaman bize başvuran adayların kendi istekleri doğrultusunda, kendileri için en doğru ve en uygun üniversitelerdeki arzu ettikleri bölümlere gitmeleridir. Bize başvurun, hayallerinizi gerçekleştirelim.