Doğal Güzellikler İle Bezenmiş Şehir Odessa

Ukrayna’nın gözde şehirlerinden Odessa’da sizleri bekleyen harika bir yaşam var. Bir çok kişinin gördüğü andan itibaren hayran olduğu bu şehir tarihizenginlikleri ile de oldukça dikkat çekiyor. Şehrin tarihi dokusu kente ayrı bir mistik hava kazandırıyor. Şehrin doğal güzellikleri ise kıyı şehri olmasından ve mavi ile yeşilin birbirini kucaklamasından kaynaklanıyor.

Şehirde Osmanlı esintilerini görmek mümkün olduğu için şehre gelen Türkler bu tarihi zenginlikleri görmek istiyor ve ata yadigarı bu eserler oldukça ilgi topluyor. Aynı zamanda şehirdeki sosyal haytta oldukça hareketli. Odessa pahalı mı diye soranlar için Odessa yaşaması oldukça uygun bir şehir.

Şehirdeki yaşam fiyatları, gıda toplu ulaşım ve bunun gibi kalemlerde oldukça uygun fiyatlar gözleniyor. Odessa şehri ülkenin en büyük limanına sahip olması dolayısı ile bir ticaret şehri olarak stratejik bir konuma sahip. Bu yüzden de Odessa elektronik fiyatları ülkemize oranla daha uygun olarak karşımıza çıkıyor.

Odessa Üniversitesi’nde Öğrenci Olmanın Avantajları

Odessa şehri bir çok yönü ile artıları olan bir şehir. Bu özellikleri Şehirde bulunan Odessa Üniversitesi için de geçerli demek doğru olacaktır. Odessa Üniversitesi Doğu Avrupa’nın en gözde üniversitelerinden bir tanesi. Üniversite her yıl binlerce yabancı öğrenciye kapılarını açıyor. Odessa pahalı mı diye düşünen öğrenci adayları için şunu söylemek doğru olacaktır, bu şehşirde yaşam şartları oldukça uygun, ülkemizdekine yakın ve bazı alanlarda çok daha uygun fiyatlara sahip.

Odessa’ya gezi amaçlı gelenler bu avantajdan yararlandığı gibi Odessa elektronik fiyatlarındaki uygunluktan dolayı buradan alış veriş yapmayı da tercih ediyorlar. Üniversitede okuyan öğrenciler şehrin bu yaşam koşullarından oldukça memnunlar. Onları en çok zorlayan şey ise Odessa Üniversitesi’nin eğitim dilinin Rusça olması. Başlangıçtas oldukça dezavantaj gibi görünsede aslında çalışma yani iş hayatında Rusça’nın önemli bir yere sahip olması yönünden bu durum bir avantaj olarak da değerlendirilebilir.

Sınavsız Üniversite Artık Hayal Değil

Odessa üniversitesinde bir çok bölüm bulunuyor. Bunların içinde ülkemizde en yüksek puanlara sahip olan tıp, hukuk, mühendislik gibi bölümler de var. Ve bu bölümlere kayıt yaptırmak için ülkemizdeki LYS gibi bir sınava grime şartı da yok yani sınav stresi yaşamadan istediğiniz bölümde okuyabiliyorsunuz. Odessa Üniversitesi vermekte olduğu kaliteli eğitim ile de dikkat çekiyor.

Üniversite Doğu Avrupa’nın en başarılı üniversitelerinden ve üniversitede öğrencilere avrupa standartlarında eğitim imkanı sunuluyor. Dolayısı ile Avrupa kültürü ile meslek sahibi oluyorsunuz. Odessa üniversitesini tercih etmeyi düşünenler için ise kurumları oldukça fazla yardımcı oluyor.

Üniversite ve kent hakkında detaylı bilgileri öğrenci adaylarına ve ailelerine veren  Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firması ile iletişime geçerek sizde bilgi alabilir ve hayatınıza yön verecek kararı daha sağlıklı verebilirsiniz.