Karadenizin Tarih ile Donatılmış Mistik Şehri Odessa’ya Ulaşım

Karadenizin Tarih ile Donatılmış Mistik Şehri Odessa’ya Ulaşım

Tam bir öğrenci şehri olan Karadeniz’in tarih ile donatılmış mistik şehri Odessa’ya ulaşım konusunda zorluk çekmeyeceksiniz.

Karadenizin Tarih ile Donatılmış Mistik Şehri Odessa’ya Ulaşım

Ukrayna’nın üçüncü büyük şehri olan Karadenizin Tarih ile Donatılmış Mistik Şehri Odessa hem eğitim hem de iş hayatı için oldukça önemli bir konuma sahip. Karadenize kıyısı olan şehir Ukrayna’nın görülmeye değer doğal ve tarihi güzelliklerini bünyesinde barındıran bir şehir olarak göz dolduruyor.

Şehirde bulunan Odessa limanı ülkenin en büyük limanı olduğu için şehre bu durum bir üstünlük kazandırıyor. Şehir sahip olduğu limanı ile bir ticaret merkezi olarak da biliniyor. Odessa’ya nasıl gidilir bu güzelliklerle dolu şehir nasıl görülür diye düşünüyorsanız Odessa’ya hava yolunu kullanarak yada kara yolu ile giriş yapmanız mümkündür.

Odessa Türkiye’ye olan uzaklık ve erişebilirlik yönü ile de kolay ulaşılabilen bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır. İstanbul’dan hava yolu ile yaklaşık olarak 1 saat 20 dakikalık bir seyahat ile Odessa’ya ulaşmanız mümkündür. Karayolunu tercih edenler kendi aracı ile seyahat edenler için ise İstanbul Odessa arası uzaklık yaklaşık olarak 1111 km dir ve yaklaşık olarak 16 saatlik bir yolculuk sonrası Odessa’ya varmak mümkündür.

Odessa Üniversitesi Türk Öğrencileri Bekliyor

Odessa eğitim ve iş hayatının hareketliliği ile her yıl binlerce yabancıya kapılarını açmaktadır. Şehirde kurulu bulunan Odessa Üniversitesi son yıllarda Türkiye’de en çok merak edilen ve okunmak istenen üniversitelerden bir tanesidir. Üniversitenin eğitim dilinin İngilizce değil de Rusça olması çoğu ünibversite adayı için biraz korkutucu geliyor olsa da üniversitenin ilk yılı yapılan Rusça hazırlık kursları ile dil eğitimi de almak mümkündür. Tabi rusçası olanlar için böyle bir dezavantaj söz konusu değildir.

Üstelik Rusça iş ve kariyer hayatı için de oldukça önem arz etmektedir. Yani eğitim dilinin Rusça olması pozitif anlamda da değerlendirilebilmektedir. Türkiye ile Odessa arasında ulaşımda kısa sürede ve kolay olarak gerçekleşebilmektedir. Odessa’ya nasıl gidilir diye araştırdığınız takdirde farklı alternatifler size karşılıyor olacaktır. Ama en çok tercih edileni ise yaklaşık olarak 1 saat 20 dakika süren uçak yolculuğudur. İstanbul Odessa arası uçak ile yaklaşık olarak 650 – 700 km civarındadır ve dediğimiz gibi 1 saat 20 dakika süren bir yolculuk ile İstanbul’dan Odessa’ya ulaşmak mümkündür.

Kolay Ulaşılabilirliği İle Avantaj Sunan Odessa

Odessa Türkiye’ye olan uzaklık ve erişebilirlik üniversite adayları için en çok merak edilen ve araştırılan konular arasındadır. Odessa’ya ya karayolu ile gitmek isteyenleri uzun bir kara yolculuğu bekleyecektir. İstanbul Odessa arası uzaklık yaklaşık olarak 1111 km olup seyahatiniz yaklaşık olarak 16 saat sürecektir. Fakat daha kısa sürede ulaşımı tercih etmeniz durumunda ise hava yolu taşımacılığını tercih etmeniz yararlı olacaktır.

Odessa Üniversitesi öğrencilere bir çok imkan sunarak onları şehirlerinde ağırlamak istemektedir. Bu konuda üniversite ile öğrenciler arasında iletişim kurmaya yardımcı firmalar bulunmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firması size bu konuda gereken desteği verip ayrıntılı bilgi aktarımında bulunacaktır. Odessa’da öğrenci olmak isteyenler firma ile iletişime geçebilirler.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!