Odessa Doğu Avrupa’nın İncisi Olan Ukrayna’nın En Gözde Şehri

Odessa Doğu Avrupa’nın İncisi Olan Ukrayna’nın En Gözde Şehri, Odessa nerede sorusuna verilebilecek en doğru cevap Doğu Avrupa Ülkelerinden olan...

Odessa Doğu Avrupa’nın İncisi Olan Ukrayna’nın En Gözde Şehri

Odessa nerede sorusuna verilebilecek en doğru cevap Doğu Avrupa Ülkelerinden olan Ukrayna’nın Karadeniz’e kıyısı olan büyük bir liman şehridir Odessa. Pek çok farklı özelliği ile tanınan Odessa öncelikle bir eğitim şehri olmasıyla dikkat çeker. Bünyesinde barındırdığı üniversiteler dünya üzerinde en uygun ve en kaliteli üniversiteler olmaktadır.

Üniversitelerin verdiği eğitim Avrupa Birliği standartlarında olup, diploması Türkiye dahil hemen hemen bütün dünya da geçerlidir. YÖK tarafından tanınmakta olan bu diplomaların alındığı üniversiteler ayrıca çok zengin akademik kadroları ile de dikkat çeker. Türkiye’den tamamen farklı eğitim anlayışı bulunmakta ayrıca Türkiye’den farklı olarak kişi başına düşen profesör sayısı da çok fazladır.

Odessa nerede sorusuna en doğru cevabı da aslında Türkler verebilmektedir. Çünkü zamanında Ukrayna ile Osmanlı Devleti arasındaki ilişkiler oldukça gelişmişti. Bu yüzden Ukrayna’da yani Odessa’da çok farklı kültürler bulunmaktadır. Bunun yanında Rusya ile de ilişkileri bulunduğu için Ukrayna yani Odessa çok kültürlü bir ulustur.

Odessa Şehri Son Zamanlarda Dünyanın En İlgi Çeken Şehridir

Peki Odessa nerede? Odessa şehri Türkiye’nin kuzeyinde olan, bir Doğu Avrupa Ülkesi olan Ukrayna’nın en büyük beş şehirlerinden biridir. Karadeniz’e kıyısı olan en büyük liman şehridir. Aynı zamanda Ukrayna’nın güneybatısında bulunur ve Moldova ülkesi ile komşudur. Bulunduğu konum itibari ile oldukça önemli bir yere sahiptir. Bulunduğu konum onu kültürel bir şehir yapmasının yanında tatil cenneti de yapmaktadır. Deniz kıyısında bulunduğu için ayrıca bir tatil cenneti olarak da adlandırılmaktadır.

Nüfusu bir milyondan fazla olan Odessa şehrinin çoğunluğu genç nüfustan oluşmaktadır. Bunun sebebi ise Odessa’nın iyi bir eğitim şehri olmasından kaynaklanmaktadır. Dünyanın her bir yerinden öğrenciler Odessa’ya eğitim amaçlı gelmektedir. Çünkü Odessa Üniversitesinde verilen eğitim oldukça kalitelidir. Oradan alınan diplomalar da her yerde kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Odessa kültürel alanda da pek çok müzelere, yer altı labirentlerine sahiptir. Ayrıca Rusya ile de ilişkili olan bir ülke olduğu için çoğu Rus yazarların etkisinde de kalmaktadır. Rus yazarlar sayesinde de pek çok müze Odessa’da açılmıştır.

Odessa Karadeniz’in İncisi

Odessa şehri ile ülkemiz arasında herhangi bir saat farkı bulunmamaktadır. Şuan hangi saatteysek Odessa’da o saat diliminde yer almaktadır. Bu sebeple Odessa’ya giden Türkler herhangi bir saat farkı yaşamamakta, jetlag yaşamamaktadır. Odessa nerede olduğu çok açık bir şekilde bulunabilmektedir. Karadeniz’e kıyısı olan Moldova’ya komşu bir şehirdir.

Türkiye’den daha ucuz olması, saat farkı bulunmaması ve tarihi ile Türkiye’ye yakın bir ülke olması sebebiyle öğrenciler ve tatilciler tarafından oldukça tercih edilmektedir. Odessa hakkında daha ayrıntılı bilgiye sahip olmak isteyenler, Odessa’nın tarihi, nerede olduğu, ulaşımı ve eğitimi hakkında bilgi almak isteyenler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na başvurulabilir.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!