Odessa’da Dikkat Çeken Giyim Kültürü Öğrencilere Yansımakta

Hem modern hem de modaya en uygun kıyafetleri ile Odessa’da dikkat çeken giyim kültürü öğrencilere yansımaktadır.

Odessa’da Dikkat Çeken Giyim Kültürü Öğrencilere Yansımakta

Odessa öğrencileri ile meşhur bir Ukrayna şehridir. Öğrencilerle meşhur olmasının en baş sebebi ise şüphesiz ki Odessa üniversitelerinin verdiği kaliteli eğitim olmaktadır. Ukrayna bir Doğu Avrupa Ülkesi olduğu için Avrupa standartlarında profesyonel ve kaliteli bir eğitim vermektedir.

Öğrenciler tarafından da verdiği kaliteli eğitim sayesinde tercih edilmektedir. Öğrenciler üniversite sınavlarından umduklarını bulamadıklarında Odessa üniversitelerine başvurarak hem hayallerindeki bölümleri okumakta hem de Avrupa standartlarında eğitim alarak her yerde iş bulma imkanına sahip olmaktadır. Bunun yanında Odessa şehri öğrencilere sonsuz bir kültür ve sosyallik vermektedir.

Şehrin kalitesinden kaynaklanan bu durum Odessa kültürünü oluşturan her şeyi içerisinde barındırmaktadır. Odessa giyim kültürü, Odessa yemekleri, Odessa geleneksel oyunları aslında bu kültürü oluşturan bir bütündür. Odessa’nın hem Osmanlı Devleti hem de Rusya kültürlerinden etkilenmesi de bu durumların başında gelmektedir.

Odessa’da Giyim Kültürü Modernize Edilmiştir

Odessa giyim kültürü aslında geleneksel izler pek taşımaz. Sadece özel günlerde geleneksel oyunlar oynanacaksa kadınlar yerel kıyafetleri giyerler. Yerel kıyafetler de kırmızı ile beyaz renginin ağırlıklı olduğu nakışlı kıyafetlerdir. Kadınların etek ve gömlek giydiği kıyafetler kırmızı çizmeler ile tamamlanır.

Beyaz gömlekler üzerinde ise kırmızı renkli çiçek nakışları dikkat çeker. Etekler ise bazı zamanlarda tüller ile süslenir. Bunun dışında Odessa giyim kültüründe kadınlarda en dikkat çeken aksesuar başlarına taktıkları çiçeklerden oluşan taçtır. Bu çiçekli taçlar aslında Ukraynalı kadınların simgesi gibi bir durumdur. Ve her geleneksel kıyafeti tamamlar niteliktedir.

Erkekler ise beyaz gömlek ve siyah pantolon giymektedir. Onlarda altlarına kırmızı çizme giyerek kıyafetlerini tamamlar. Bunun dışında bellerine bağladıkları kırmızı kuşak ile de erkeklerin kıyafetleri renklenir. Bu geleneksel kıyafetler de en dikkat çeken durum ise beyaz gömleklerin üzerindeki renkli nakışlardır. Zaten Ukrayna’nın giyim kültüründe de süslenme kültüründe de çiçekler hakimdir. Ülkede genel olarak da çiçek sevme durumu vardır.

Odessa Öğrencileri Giyim Kültüründen Etkilenir

Odessa’da bulunan öğrenciler elbette ülkede bulunan bazı durumlardan etkilenebilmektedirler. Özellikle giyim, beslenme gibi bazı alışkanlıklar öğrenciler üzerinde etki oluşturmaktadır.

Odessa giyim kültürü geleneksel kıyafetlerin dışında günlük olarak dünya ile aynı tarzı paylaşmaktadır. Günlük hayatta herhangi özel bir kıyafet veya takı bulunmamaktadır. Bu sebeple aslında Türkiye ile benzerlik gösteren bir giyim söz konusu olabilir. Sadece kadınlarda özellikle bir çiçek düşkünlüğü bulunmaktadır. Bunun sebebi ise tam olarak şudur; Ukrayna devriminden sonra kadınlar özgürlüğün temsili olarak çiçek takmakta veya kıyafetlerinde çiçek sembolü kullanmaktadır.

Odessa’nın giyim kültürü, Odessa’da öğrenciler için yaşam kolaylıkları, Odessa’da öğrenci beslenmesi gibi durumlar hakkında bilgi almak isteyen kişiler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na başvurarak yeterli bilgileri elde edebilirler. Odessa öğrenciler için her zaman tercih edilecek bir şehir olmaktadır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!