Odessa Şehri Ulaşımda Oldukça Rahat

Odessa Şehri Ulaşımda Oldukça Rahat, Odessa tatilcilerin sıklıkla tercih ettiği bir şehir haline gelmiştir. Özellikle çok bunaltıcı olmayan havası ile...

Odessa Şehri Ulaşımda Oldukça Rahat

Odessa tatilcilerin sıklıkla tercih ettiği bir şehir haline gelmiştir. Özellikle çok bunaltıcı olmayan havası ile yaz aylarının vazgeçilmez tatil şehri olmuştur. Odessa’ya gitmek isteyen turistler, öğrenciler, gezginler uçuş yolu ile şehre varabilirler.

Odessa havaalanı aktif olarak kullanılan bir merkezdir. 1961 yılında yapılmış olan havaalanı her yıl birçok yolcuyu misafir etmektedir. Şehir merkezine olan uzaklığı 7 km olan Odessa havaalanı 2009 yılında tam olarak 651.000 yolcuyu misafir etmiştir. İç ve dış hatlar olarak çalıştığı bilinen Odessa havaalanı yenilenerek hizmet vermektedir. Yolcuları en iyi şekilde ağırlamaktadır.

Çarlık Rusya döneminde kurulan Odessa, 1991 yılında Ukrayna’nın bağımsızlığını alması ile iyiden iyiye gelişme göstermeye başlamış bir ülke konumundadır. Odessa şehrinin ilgi görmesinin en büyük sebeplerinden biri de ülkede denize sıfır olan bir turizm şehri olmasıdır.

Şehir İçi Ulaşım Odessa’da Kolay

Odessa şehrini son yıllarda öğrenciler aktif olarak kullanmaktadır. Türkiye’den de pek çok öğrenci hayallerinin bölümünü okumak için Odessa’ya gitmektedir. Çünkü Odessa üniversitesinin verdiği eğitim hem ülkemizde YÖK ile denktir hem de dünya ve Avrupa’da geçerlidir. Kariyer anlamında ciddi şeyler düşünen öğrenciler Odessa üniversitelerine sadece lise diplomaları ile başvurarak kayıt yaptırabilir.

Kimse üniversite sınavında istediği bölümü kazanamadı diye hayallerinden vazgeçmek zorunda kalmamaktadır. Durum böyle olunca Odessa’ya giden öğrenciler bu şehirde barınma, beslenme, yaşama özellikle şehir içi ulaşımı merak etmektedir. Odessa şehir içi ulaşım da ise kendisini geliştirmiş olması ile tanınan bir şehirdir. Şehir içi ulaşım konusunda hem uygun fiyatlara sahip olması hem de yenilikçi olmasıyla tanınır.

Odessa’da en çok kullanılan toplu taşıma aracı otobüstür. Fiyatları oldukça ekonomiktir, Türk parasıyla kıyaslandığında 1 TL bile etmemektedir. Bunun dışında minibüsler de Odessa şehir içi ulaşım da sıklıkla kullanılmaktadır. Ancak en yaygın olan toplu taşıma araçlarından biri de elektrikli tramvaylardır. Turistler ve öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilen tramvaylar yirminin üzerinde hat barındırmaktadır. Neredeyse şehrin her yerine ulaşımı sağlar. Troleybüsler ise bir başka alternatiftir. Genelde Odessa havaalanından şehir merkezine ulaşmak için kullanılırlar. Troleybüsler elektrikli otobüsler olarak adlandırılır, çalışma mekanizması açısından metrobüslerle benzetilmektedir. Trenlerde sıklıkla kullanılan ulaşım aracıdır. Sadece Odessa’da değil genel olarak Ukrayna ve Rusya’da yaygın olan bir ulaşım aracı olarak da bilinir.

Odessa Üniversitelerinin Konumu Ulaşıma Açıktır

Odessa’da üniversite okuyan öğrenciler ise toplu taşıma araçlarını kullanarak da okullarına rahatlıkla ulaşım sağlayabilir. Otobüs, tramvay, troleybüs, tren gibi toplu taşıma araçlarının yanı sıra taksi de uygun fiyatlı olduğundan kişiler istedikleri yere kolaylıkla varabilir. Özellikle havaalanından şehir merkezine gelmenin sorun olduğu şehirde topu taşımalar yardıma koşar. Odessa’da öğrenci olmak adlı sorulara cevap bulmak açısından Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na başvurularak cevaplar alınabilir.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!