Odessa Gece Hayatı İle Dikkat Çekmektedir

Gençlerin ilgi olağı olan üniversite şehri Odessa gece hayatı ile de dikkat çekmektedir.

Odessa Gece Hayatı İle Dikkat Çekmektedir

Odessa, bir Doğu Avrupa Ülkesi olan Ukrayna’nın güneybatısında bulunan aynı zamanda da Moldova’ya komşu olan güzel bir şehirdir. Aynı zamanda Karadeniz’e en büyük limanı olan şehir olarak bilinmektedir. Karadeniz’in incisi olarak bilinmektedir. Odessa çok eski zamanlardan kalan bir şehirdir. Ayrıca Odessa gece hayatı olan bir şehirdir.

Tarihi, kültürel ve sosyal bir şehir olmasının yanında bir eğitim şehri olarak da bilinmektedir. Odessa’da kurulan üniversiteler verdikleri eğitimle birlikte yabancı öğrencilerin de dikkatini çekmektedir. Özellikle Türk öğrenciler ülkemizdeki sınav sistemlerinden umduğunu bulamayınca Odessa üniversitelerine yönelmektedir. Çünkü Odessa üniversiteleri sadece lise diploması istemekte bunun dışında herhangi bir giriş sınavı beklentisi bulunmamaktadır.

Odessa Şehrinin Renkli Gece Hayatı Dikkat Çekiyor

Odessa üniversiteleri sayesinde her ülkeden genç nüfus Odessa’ya akın etmektedir. Genç nüfusun artışı da Odessa’da eğlence anlayışını maksimum olarak arttırmaktadır. Özellikle Odessa gece hayatı ise oldukça renkli ve eğlencelidir. İki milyona yakın nüfusun yarısından fazlasını genç nüfus oluşturduğu için bu sebeple eğlence anlayışı Odessa’da çok fazladır. Odessa gece hayatı hem kaliteli hem de oldukça renklidir.

Belli başlı gece kulüpleri hem turistler hem de Odessa’da yaşayan insanlar tarafından tercih edilmektedir. Özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında bu gece kulüplerinin önünde sıralar oluşmaktadır. Hem turistler hemde okuldan arta kalan zamanlarda öğrenciler bu kulüplerde eğlenmektedir. Şehrin en gözde mekanlarından biri İbiza’dır. İbiza gündüzleri beach kulüp olarak hizmet vermekte geceleri ise gece kulübü olarak işlev görmektedir.

Fiyatları oldukça yüksek olan İbiza pek de öğrenci dostu sayılmamaktadır. Bunun dışında İbiza ile hemen hemen aynı işlevi gören Itaka vardır. Itaka da gündüzleri beach kulüp geceleri ise gece kulübü olarak hizmet verir. Western’de yine gidilecek gece kulüpleri arasında yer alır. Bu üç gece kulübü Odessa’nın gece hayatı için tercih edilecek kulüpler arasında yer almaktadır. Odessa gece hayatı işte bu şekilde renklidir, Avrupa’da olabilecek en renkli gece hayatına Odessa sahiptir. Fiyatları ise Türkiye standartlarına göre ya gayet uygun ya da hemen hemen aynıdır. Odessa gece hayatı ile dikkat çekmektedir.

Odessa Şehri Güzelliği İle Dikkat Çekiyor

Odessa yani Ukrayna’nın para birimi Grivna’dır. Ve 1 TL hemen hemen 4.1 UAH’a eşit olmaktadır. Grivna, Türk parasına göre uygundur. Zaten Ukrayna’da genel olarak uygun bir ülkedir. Ancak Ukrayna’ya gitmeden önce Türk para birimi Dolar veya Euro’ya çevrilmelidir. Çünkü bu para birimlerini Grivna’ya çevirmek daha kolay olmaktadır. Change officelerde bu para birimlerini çevirmekte sıkıntı yaşanmamaktadır. Odessa hakkında bilgi edinmek isteyen kişiler, Odessa üniversitelerinden eğitim almak isteyen kişiler, Odessa’nın gece hayatı veya normal şekilde şehri tanımak isteyen kişiler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’ndan destek alabilir, ayrıntılı bilgi elde edebilirler.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!