Karadeniz’de İnci Gibi Bir Liman Kenti: Odessa

Karadeniz’de İnci Gibi Bir Liman Kenti: Odessa, İnsanın hayallerini gerçekleştirmeye en yakın olduğu zaman gençlik yıllarıdır. Daha önünüzde zaman vardır...

Karadeniz’de İnci Gibi Bir Liman Kenti: Odessa

İnsanın hayallerini gerçekleştirmeye en yakın olduğu zaman gençlik yıllarıdır. Daha önünüzde zaman vardır ve hayallerinizi gerçekleştirecek özgüven ve isteklerinizin arkasında diretebilecek gücünüz vardır. Bu yaşlarda yurtdışına gidip orada okumak size birçok şey katacaktır.

Size faydaları akademik alanda ve ileride iş hayatınızda olacağı gibi aslında sonradan fark edeceğiniz, bireysel etkileri de olacaktır. Mesela şartlara daha kolay uyum sağlayabilmeye başlarsınız. Yaşadığınız ortam eğer üniversite yurdu gibi bir mekansa orada birçok insan ile birlikte küçük bir alanı paylaşmaktan ötürü, daha önceden asla katlanamayacağınızı düşündüğünüz şeyleri artık görmemeye başlarsınız. Kendi sorunlarınız ile kendiniz başa çıkma becerisi geliştirirsiniz.

Zorluklar sizi yıldıran ve pes ettiren şeyler olmaktan çıkıp, aksine sizi daha da güçlendiren unsurlara dönüşmeye başlarlar. Bu da size daha sonraki yıllarda iş hayatınızda kolaylık sağlayacaktır. Bu kalabalık ortamlardan ötürü farklı insanlara ve farklı kültürlere karşı hoşgörü duygusu geliştirirsiniz.

Dünyaya bakışınız dar bir açıdan geniş açıya evrilir. Yepyeni yerler görüp, yeni insanlar ile tanıştıkça yeni hayatlara ortak olursunuz. Bu da sizdeki yaratıcılık duygusunu pekiştirir. Zihniniz daha çok açılır. Kendi ülkenizi dışarıya karşı temsil edersiniz.

Odessa’da okumak sizi akademik olarak beslemenin yanında size sosyalleşme, yeni insanlar ve kültürler tanıma, ufkunuzu genişletme fırsatları verir. Diplomanızı aldıktan sonra ister Türkiye’de ister yurtdışında çalışmaya devam edebilirsiniz. Bu deneyiminiz her şekilde CV’nizde oldukça güzel bir yer edinecek ve işvereninizin gözündeki değerinizi daha çok arttıracaktır.

Doğa Harikası Odessa

Peki Odessa nerededir? Odessa’ya nasıl gidilir? Odessa – İstanbul arası kaç saattir? Bu soruların hepsinin yanıtlarına ihtiyacınız var. Merak etmeyin, çok şanslısınız çünkü Türkiye’de Odessa’ya gitmek neredeyse Türkiye içinde hareket etmek kadar kolay ve rahat. Odessa, Ukrayna’nın en büyük kentlerinden biridir ve güneybatısında yer alır. Doğal bir liman olması ve bunu haritadan baktığımızda bile kolayca fark edebilmemiz güzelliğine güzellik katıp, şehri bir doğa harikası haline getirir.

Odessa’ya nasıl gidilir? Haftanın yedi günü de uçuş seferi bulabiliyor olmanız çok avantajlıdır. İstediğiniz zaman ailenizi ve arkadaşlarınızı görmeye Türkiye’ye gelebilirsiniz. Uçak ile bir buçuk saatte ulaşabileceğiniz Odessa’ya havalimanına ulaştıktan sonra otobüs ya da taksileri kullanarak çok kısa bir sürede şehir merkezine gelebilirsiniz. Odessa’ya ulaşmak için farklı ulaşım araçları tercih etmeniz de mümkün. Örneğin otobüs ya da tren de bunlardan bazıları. Tren yolculuğunuz seçtiğiniz trene göre şekillenir.

Odessa – İstanbul arası kaç saattir dediğinizi duyar gibiyim. Eğer treniniz daha lüks ve daha hızlıysa çok daha kısa sürelerde ulaşırsınız fakat bunun tam tersinin olduğu durumda bile maksimum yedi saatlik bir tren yolculuğunun sonunda Odessa’ya ulaşmış olursunuz.

Herkes Yurtdışında Eğitim Alabilir

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile siz de artık yurtdışına çıkmaktan ve orada eğitim alma hayalleri kurmaktan korkmayın. Size vereceğimiz danışmanlık hizmeti ile aslında bunun ne kadar kolay olduğunu anlayacak ve hayallerinizin peşinden koşacaksınız.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!