Odessa’da Üniversite Okumanın Avantajları Nelerdir?

Odessa'da Üniversite Ucuzluğu Türkiye ile kıyasladığında hem eğitim kalitesinin yüksekliği, hemde eğitim masraflarının azlığı büyük bir ..

Odessa’da Üniversite Okumak

1) Odessa‘da Eğitim Ucuzluğu Türkiye ile kıyasladığında hem eğitim kalitesinin yüksekliği, hemde eğitim masraflarının azlığı büyük bir avantajdır. Özel üniversitelerin yıllık ücretleri ile kıyaslandığında, arada eğitim kalitesi ve maddi olarak çok büyük bir fark olduğu görülecektir. ÖSS’siz ve sınav stresi olmaksızın Türkiye’de sınav kazanamayıp yeniden dershanelere devam etmeyi düşünen öğrencilerin,dershanelere bir yıl ödeyecekleri ücret, Odessa’da tüm tahsil hayatlarına neredeyse eşittir.

2) Odessa‘da Üç Yabancı Dil İmkanı Odessa Üniversiteleri’nde eğitim alan öğrenciler, ukraynaca ve rusçayı iyi derecede öğreneceklerdir. Dünya coğrafyasında, Balkanlar’dan Çin’ e kadar rusça konuşulduğu düşünülecek olursa, bu okulda öğrenimini tamamlayan öğrencilerin ne kadar önemli bir ayrıcalığa sahip olacakları aşikardır. Bilim adamları önümüzdeki yüz yılın en stratejik dili olarak rusça ve çinceyi göstermektedirler.Ayrıca ukraynaca ve ingilizce ile birlikte geleceklerine dört lisan ile başlama ayrıcalığına sahip olacaklardır.

3) Odessa Tıp Üniversitesi – Lise Diploması ile Sınavsız Öğrenim İmkanı Her yıl artan talep nedeni ile ülkemizdeki üniversiteler taleplere cevap veremez hale gelmiştir. Bu yüzden ÖSS sınavları çile haline gelmiştir. Bu durum öğrenci ve ailelerini psikolojik bunalıma sokmakta, bölüm ayırt etmeksizin tercih yapma zorunluluğu meydana gelmektedir. Odessa Üniversitesilerinde sınavsız, istediğiniz bölümde hayal ettiğiniz
branşta okuyabilirsiniz. Bunun için üniversite sınavına girip barajı geçmeniz yeterlidir.

4) Odessa‘da Ucuz Yaşam İmkanı Odessa’da eğitim gören öğrenciler Türkiye’ye göre çok daha ucuz yaşam şartlarına sahip olacaklardır. Yemek, yol ve sosyal yaşam son derece ucuzdur. Öğrencilere sağlık sigortası zorunlu olarak yapılmaktadır. Yurtlarda konaklama çok ucuz olup, tercihe göre birkaç öğrenci birlikte mobilyalı evlerden faydalanmaktadırlar.

5) Odessa‘da Uluslararası Çevre İmkanı Odessa Üniversitesitelerin’ de çok uluslu öğrenciler eğitim almaktadırlar. Burada okuyan öğrenciler, Türkiye’ deki öğrencilere göre daha geniş bir perspektif kazanarak global dünyaya daha rahat ayak uydurma ve çalışma imkanına sahip olurlar. Farklı milletlerin insanları ile tanışarak çevre edinirler. Bu durum gelecekleri için son derece önemli avantajlar sağlayacaktır.

Odessa’da Üniversite Okurken şehiri bilmekte fayda car odessa şehri hakkında kısa biligler şöyle ;

Odessa, Ukrayna’nın güneyinde, Karadeniz’in kuzeybatı kıyısında yer alan bir şehirdir. 1 milyondan fazla nüfusu ile Ukrayna’nın üçüncü büyük şehridir.

Şehir, 1794 yılında Rusya’nın Büyük Catherine’i tarafından önemli bir liman ve ticaret merkezi olarak kuruldu. Tarihi boyunca Odessa, mimarisine, mutfağına ve kültürel geleneklerine yansıyan kültürlerin, dinlerin ve etnik grupların bir eritme potası olmuştur.

Odessa’daki en ünlü simge yapılardan ve cazibe merkezlerinden bazıları şunlardır:

Potemkin Merdivenleri: Deniz kıyısından şehrin merkezine kadar uzanan büyük bir merdiven. Merdivenler, Sergei Eisenstein’ın “Battleship Potemkin” adlı filmiyle ünlendi.

Odessa Opera ve Bale Tiyatrosu: Dünyanın en iyi opera evlerinden biri olarak kabul edilen çarpıcı bir neoklasik yapı.

Deribasovskaya Caddesi: Mağazalar, restoranlar ve kafelerle dolu hareketli bir yaya caddesi.

Odessa Yeraltı Mezarları: İkinci Dünya Savaşı sırasında kaçakçılar, devrimciler ve partizanlar tarafından kullanılan ve 2.500 km’den fazla uzanan geniş bir yer altı tünel ağı.

Arcadia Plajı: Şehrin hemen dışında yer alan popüler bir sahil beldesi.

Odessa ayrıca, her zevke ve bütçeye hitap eden çok çeşitli barlar, kulüpler ve restoranlar ile canlı gece hayatıyla tanınır.

Şehir, ılıman kışlar ve sıcak, nemli yazlar ile nemli bir subtropikal iklime sahiptir. Odessa’yı ziyaret etmek için en iyi zaman, sıcaklığın ılıman olduğu ve şehrin turistlerle çok kalabalık olmadığı ilkbahar ve sonbahar aylarıdır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!